• شیراز، کیلومتر12 اتوبان شیراز اصفهان شهرک باجگاه
    18 - 07132605111

شرکت پترو آپادانا آراز پارس

شرکت پترو آپادانا آراز پارس

شرکت پترو آپادانا آراز پارس در سال 1394 در شیراز تاسیس شد. این شرکت با ساختمانی مدرن و مساحتی بالغ بر هشت هزار متر مربع همراه با امکانات اداری، آزمایشگاهی و تولید، تاسیس گردید و با چشم انداز پنج ساله و برنامه ریزی دقیق، دانش فنی تولید مواد شیمیایی ساختمان را بومی سازی نموده و در حال گسترش و توسعه این دانش فنی است تا بتواند پاسخگوی بخش زیادی از نیازهای صنعت به این محصول باشد.

تیم توانمند ما با تجربه ارزشمند سالها فعالیت در زمینه تولید افزودنی های بتن شامل انواع روان کننده های بتن، چسب های ساختمانی، انواع آب بند کننده ها، پودر ضد فرسایش و ... در چند سال گذشته برای شرکت ها و مشتریان نهایی نقش به سزایی را در صنعت ساختمان ایران ایفا نموده است. لازم به ذکر است این شرکت در لیست بلند منابع وزارت نفت (mop)، انجمن بتن ایران و... ثبت شده است.

محصولات

محصولات

فوم بتن و فوم حفاری

فوم بتن و فوم حفاری

فوم بتن نوعی بتن است که توسط مواد مخصوص حجیم شده و حباب‌های هوا به صورت یکنواخت داخل آن شکل می‌گیرد. این محصول بافتی اسفنجی دارد؛ اما به دلیل اینکه در آن سیمان به کار رفته است از مقاومت بالایی برخوردار است.

انواع روان کننده های بتن

روان‌کننده های بتن

روان کننده های بتن موادی هستند که باعث خنثی سازی دوقطبی های الکتریکی سطوح سیمان شده و مانع تشکیل توده های سیمانی می شوند و نتیجتاً آب محبوس در توده های سیمان را آزاد کرده و به خدمت روانی خمیر سیمان در می آورند.

انواع آب بند بتن

آب ‌بند کننده های بتن

آب بند کننده های بتن باعث جلوگیری از نفوذ آب و مواد شیمیایی به بافت بتن می شوند.

انواع گروت ها
گروت ها و ملات های ترمیمی

گروت بر پایه سیمان بوده و جهت پر نمودن فضاهای خالی و ترک های بزرگ بیس پلیت ها، حفره ها و... مورد استفاده قرار می گیرد و دارای انبساط کنترل شده می باشد.

بهترین پوشش محافظتی بتن

پوشش های محافظتی بتن

پوشش محافظتی بتن، به محافظت از سطح بتن در برابر مواردی مانند سایش و ترک های عمومی، فروریختن، رطوبت، آسیب طوفان، سایش، آسیب ناشی از مواد شیمیایی خشن و... کمک می کند.

محصولات کف سازی

محصولات کف سازی

کف سازی علاوه بر زیبایی در دوام و بقای یک بنا نیز نقش دارد، از همین رو مهم است که مصالح مورد استفاده از کیفیت بالایی برخوردار باشند که در وسط کار با مشکل مواجه نشویم.

انواع واتر استاپ ها

واتر استاپ ها

واتر استاپها، محصولاتی هستند که برای جلوگیری از نفوذ مایعات به درزها و مفاصل بتنی مورد استفاده قرار می گیرند. به زبان ساده تر واتر استاپ، آن چیزیست که از سازه بتنی در برابر آب و مایعات دیگر محافظت می کند.

انواع ماستیک آب بندی

محصولات جانبی متنوع

محصولات جانبی بتن، به محصولات گوناگونی گفته می شود که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد، مانند روغن قالب، الیاف، تسریع کننده های بتن و تخریب کننده بتن.

دانلود کاتالوگ محصولات پترو آپادانا

کاتالوگ آخرین محصولات به همراه اطلاعات فنی و تصاویر

دستاوردهای پترو آپادانا

شرکت پترو آپادانا آراز پارس با بیش از یک دهه تجربه و تخصص به عنوان اولین تولید کننده فوم شیمیایی بتن در ایران فعالیت خود را آغاز نمود و با توجه به نیازهای صنعت ساختمان در طول زمان، اقدام به تولید انواع محصولات صنعت ساختمان مطابق با استاندارد و ایزوهای داخلی و بین المللی نموده است.

تولیدات پترو آپادانا شامل انواع روان‌کننده‌های بتن، آب‌بند کننده‌های بتن، انواع گروت پوشش‌های محافظتی بتن، محصولات متنوع کف‌سازی، واتراستاپ‌ها و چسب‌های ساختمانی می‌باشد.

محصولات و مواد شیمیایی تولیدی این واحد در پروژه های عظیم دولتی و خصوصی از جمله پروژه های ملی، سد سازی، راه سازی و شهرک سازی‌های بزرگ به کار رفته است.

آزمایشگاه شیمی- پلیمر و مقاومت مصالح این شرکت در کنار واحد R&D با توجه به اعتباراتی که در اختیار خود دارند، در حال تحقیق و توسعه در جهت بهبود کیفیت محصولات همواره به صورت مستمر گام برمی دارد.

واحد مهندسی فروش با تخصص فنی در راستای بررسی نیاز مشتریان اقدام به ثبت سفارش و درخواست تولید نموده و پس از تولید، واحد فنی و آزمایشگاه با بررسی و مطابقت محصول تولید شده با نیاز پروژه مجوز خروج را صادر می‌نماید.

همچنین از محصولات منحصر به فرد این واحد تولیدی می‌توان به فوم حفاری اشاره کرد که طی سالیان متمادی در صنعت آب، نفت و گاز کشور عزیزمان مورد استفاده قرار گرفته است که به نوبه خود در سطح کشور منحصر به فرد می‌باشد.

شرکت پترو آپادانا با بهره‌گیری از متخصصین مجرب داخلی با در نظر داشتن نیازهای خاص مشتری اقدام به تولید محصولاتی نوین و ارائه خدمات پشتیبانی فنی و کاربردی می کند.

پترو آپادانا – مطمئن و توانا

سوالات متداول

چسب بتن، یکی از افزودنی های پر اهمیت صنعت بتن است. از جمله مصارف چسب بتن می توان به ترمیم بتن، آب بندی، ترمیم بافت های قدیمی بتن، افزایش مقاومت بتن، جلوگیری از ترک بتن، افزایش خواص شیمیایی و مکانیکی و... اشاره کرد. چسب های بتن به دو دسته اپوکسی و لاتکس ( پلیمری ). تقسیم می شوند. همه ی چسب ها یا شامل پلیمر هستند یا هنگام واکنش شیمیایی حاصل می شوند. پلیمر ها موجب چسبندگی چسب ها می شوند. چسب لاتکس امولسیونی از کوپلیمر محلول در آب است؛ که ظاهر آن مایعی شیری رنگ است. ترکیب چسب لاتکس با سیمان پرتلند و ماسه، ترکیبی مقاوم در برابر آب و مواد شیمیایی و ساییدگی ایجاد می کند که برای چسباندن کاشی، سرامیک، سنگ های تزئینی و... به سطوح کاربرد دارد. چسب اپوکسی بتن از پلیمریزاسیون دو جزء اولیه رزین و سخت کننده ایجاد می شود. هنگام ترکیب رزین با کاتالیست پخت آغاز می شود و در فرآیند پخت زنجیره های مولکولی واکنش داده و حرارت ایجاد می شود. بیشترین مقدار مصرف چسب بتن در تعمیرات بتن های فرسوده است. در ترمیم بتن‌ها، برای افزایش چسبندگی بتن به بافت قدیمی از چسب های بتن استفاده می شود. بهترین چسب بتن به دلیل خاصیت ضد آب در نماسازی روی بتن قدیمی و آب بندی استفاده می شود.

کاربرد و دلیل استفاده از واتر استاپها: آب‌ بند یا واتر استاپ ( Water stop ) عنصری است که در سازه‌ های بتن مورد استفاده قرار می گیرد؛ که برای جلوگیری از نفوذ مایعات (مخصوصا آب) در مفاصل و درزهای آن تعبیه می‌شود. در تولید واتر استاپ‌ ها از مواد مختلف و گسترده ‌ای استفاده می ‌شود که هر کدام دارای ویژگی‌های خاص خود می‌ باشند. بنا به نیازهای مورد نظر در هر سازه، جنس واتر استاپ مورد نظر انتخاب می‌شود. نحوه‌ ی عملکرد و کاربرد واتر استاپ‌ ها به این صورت است که آن ‌ها طول مسیر جریان و حرکت آب و یا مایعات دیگر را طولانی می ‌کنند تا آب نتواند نفوذ کند. همه‌ ی واتر استاپ ‌ها معمولا دارای آج هستند که باعث چسبندگی و افزایش طول مسیر آب می‌ شود. نوارهای آب‌ بند کننده واتراستاپ باید دارای انعطاف ‌پذیری زیاد بوده تا با ابعاد و حجم سازه‌ های بتنی و با پیچیده شدن نوع مقاطع و شرایط اجرا تغییر شکل یافته و متناسب با ابعاد و اندازه‌ های سازه از نظر ضخامت، پهنا، نوع آج‌ ها و تغییرات حفره و... طراحی گردند. از جمله مهمترین ویژگی ‌های کیفیتی واتراستاپ درصد افزایش طول، مقاومت کششی و سختی آن بوده که باید با الزامات استاندارد مطابقت داشته باشد و همچنین ماندگاری واتر استاپ در شرایط مختلف از جمله محیط‌ های قلیایی حائز اهمیت است و باید مورد توجه قرار گیرد، در غیر این‌ صورت واتراستاپ در محیط قلیائی بتن کیفیت خود را به سرعت از دست داده و دچار تغییر حالت گشته و منجر به نشت و بروز سایر مشکلات کیفی نظیر ترک‌ خوردگی و نشست تکیه‌ گاهی سازه و... می‌ گردد مفاصل و محل‌ هایی که در آن‌ ها دو بتن مختلف در کنار هم قرار گرفته‌ اند، بیش‌ترین ضعف را در برابر نفوذ آب و دیگر مایعات دارند. برای جلوگیری از وقوع آن، در تمامی مفاصل بتن‌ ها بایستی از واتراستاپ استفاده شود. واتر استاپ عنصری مهم و تاثیر گذار در ضد آب بودن کل سازه و نگهداری از آن در برابر آب است. در میان مهندسان و طراحان سازه، زمانی که حرف واتر استاپ به میان می ‌آید، اولین چیزی که در ذهنشان شکل می‌ گیرد، واتراستاپی از جنس پلاستیک یا لاستیک است. تقریبا از اواسط دهه ۱۹۵۰ میلادی، پلی وینیل کلرید یا همان پی ‌وی‌ سی PVC) ) پر استفاده‌ ترین واتراستاپ بوده است. در کنار مقاومت و انعطاف ‌پذیری بالا، کار با این نوع مواد در نصب و جوشکاری نیز راحت ‌تر است. همچنین جدا از مقاومت در برابر آب، در برابر مواد شیمیایی محلول در آب‌ های زیرزمینی نیز مقاوم است. در کنار PVC، از مواد مختلف فلزی، پلاستیکی، آسفالتی و مواد هیدروفیلی نیز در ساخت بهترین واتراستاپ‌ ها استفاده می‌ شود. که هر کدام ویژگی‌ های منحصر به فرد خود را دارند. واتر استاپ تنها یک کار در بتن انجام می‌دهد و آن هم جلوگیری از نفوذ آب به مفاصل بتن می ‌باشد. به عبارت دیگر واتر استاپ ‌ها نمی ‌توانند جلوی نفوذ بخار آب و رطوبتی را که از طریق ترک خوردگی‌ های بتن وارد آن می ‌شوند را بگیرند. مگر آن که به طور جداگانه برای ترک ‌های بتن نیز واتراستاپ نصب گردد.

گروت از آب، سیمان، ماسه و افزودنی‌های دیگر تشکیل شده‌است. برای پُر کردن فضاهای خالی و ترک‌های بزرگ و جلوگیری از لایه‌لایه شدن یا خرد شدن بتن، از گروت‌ریزی استفاده می‌شود. گروت‌ها از نظر ظاهری به شکل پودر هستند که پس از مخلوط شدن با آب، به صورت ملات سیال مورد استفاده قرار می‌گیرند. مهمترین ویژگی مورد نیاز گروت جهت انتقال بار از صفحات فلزی پایه به فونداسیون، مشخصه افزایش حجم و در نتیجه اطمینان از پرنمودن دایمی تمامی فضای گروت ریزی می باشد و این ویژگی در ملات های ماسه سیمان معمولی محقق نمی گردد. علاوه بر این، کارایی، مقاومت و دوام از جمله دیگر ویژگی های مورد نیاز گروت محسوب می گردد. تحقق ویژگی های مورد نیاز گروت در گرو انتخاب مصالح و رعایت نسبت های استاندارد و همچنین استفاده از افزودنی های مناسب می باشد. از سال 1950 میلادی، به منظور کاهش خطا در فرآیند استاندارد تولید گروت و جهت سهولت اجرای گروت ریزی، گروت ها به صورت بسته های خشک از پیش مخلوط شده، که تنها با اضافه نمودن میزان مشخصی آب آماده مصرف می گردند، در دسترس می باشند.

آب بند کننده بتن یا آب‌بند بتن، نوعی افزودنی بتن است که به مخلوط بتن اضافه می‌شود تا کمک کند بتن به طور کامل محکم و ضد آب شود. این افزودنی‌ها با افزایش مقاومت بتن در نفوذ آب و سایر مایعات، به ویژه در سازه‌هایی که به طور مداوم در تماس با آب هستند مانند استخرها، سد‌ها و سازه‌های زیرزمینی، موثر هستند. ترکیبات آب بند کننده بتن معمولاً شامل ترکیباتی مانند فلزات سرامیکی، پلیمرها، سیلیکا و... می شود که به بتن خواص ضد آبی می‌دهند و از نفوذ آب به داخل سازه جلوگیری می‌کنند. آب بندی بتن معمولا با دو روش آب بندی ساختار بتن یا آب بندی اولیه و آب بندی ثانویه ( پس از بتن ریزی ) انجام می شود. روش اول بهترین و اقتصادی ترین روش آب بندی بتن است و با افزودن مواد افزودنی مناسب به ترکیبات بتن و قرار دادن واتر استاپ در درزهای اجرایی انجام می شود. در روش دوم ( آب بندی پس از بتن ریزی ) از آب بندی غشایی استفاده می شود به این صورت که ملات امولسیون پلیمری در چند لایه با ضخامت 1-5 سانتیمتر با رعایت نکات فنی بر روی سطوح بتنی اجرا می شود.

روان کننده بتن چیست

روان‌کننده بتن به موادی گفته می شود که به مخلوط بتن اضافه می‌شوند تا خواص آن را بهبود بخشند. این افزودنی‌ها می‌توانند انعطاف‌پذیری ترکیب بتن، قابلیت پمپاژ، مقاومت در برابر سرما و گرما، کاهش نیاز به آب و مقاومت به مواد شیمیایی را افزایش دهند. امروزه معمولا بتن ریزی با استفاده از پمپ انجام می شود و اگر بتن از روانی کافی برخوردار نباشد قابلیت پمپاژ مناسبی نخواهد داشت همچنین اگر برای افزایش روانی بتن در ترکیبات آن، از آب بیشتری استفاده شود، بتن پس از خشک شدن دوچار ترک خوردگی می شود؛ به همین دلیل هدف اصلی استفاده از روان‌کننده بتن بهبود کارکرد بتن در زمان ساخت و در طول عمر سازه است. روان کننده‌های بتن را بر اساس پایه تشکیل دهنده، می توان به چهار دسته کلی: روان کننده بتن بر پایه ملامین، روان کننده بتن بر پایه لیگنو سولفونات، روان کننده بتن بر پایه پلی نفتالین و روان کننده بتن بر پایه پلی کربوکسیلات اتر تقسیم کرد. تجربه نشان داده است که روان کننده بتن 5% آب مورد نیاز برای روانی مطلوب بتن را کاهش می دهد. هنگام استفاده بهتر است روان کننده ابتدا در مقداری از آب اختلاط بتن مخلوط شده و پیش از بتن ریزی یا پمپ کردن، به مخلوط بتن اضافه شود زیرا این روش، موجب همگن‌تر شدن مخلوط بتن می شود.

شرکت های که به ما اعتماد کردن